Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, bardzo ostro skrytykował Mateusza Morawieckiego za zadawanie się z antyeuropejskimi politykami.

PiS zabiega w Europie o takich sojuszników jak rusofilska Liga Salviniego czy Front Narodowy Le Pen stworzony przez Bousqueta francuskiego nazistę – kaprala z Waffen SS. Teraz finansowanie bojówek Bąkiewicza przez rząd PiS staje się jasne. Kolejne spotkanie na Kremlu? – napisał Piotr Zgorzelski.

Reklamy

Ludowcy ostrzegają, że na wyjściu Polski z Unii Europejskiej najbardziej straci wieś. To właśnie tereny wiejskie najbardziej zmieniły się w wyniku procesów integracyjnych z Unią. Miliardy złotych, kierowane w projekty infrastrukturalne i społeczne pomogły zmienić polski krajobraz. Teraz te pieniądze mają być utracone, bo Kaczyński z Morawieckim postanowili skonfliktować się z Unią w imię utrzymania władzy w Polsce.

PSL żąda rozwiązania parlamentu i przyspieszonych wyborów. “Kaczyński utracił zdolność rządzenia i moralny mandat do sprawowania władzy” – mówią.

 

Poprzedni artykułPotężny problem Morawieckiego. Ojciec Marie Le Pen nazywał komory gazowe „detalem historii”
Następny artykułCPK to teraz Centralny Port Kosmiczny? Coraz głupsze decyzje prezesa PiS