PiS podnosi podatki.

Do Senatu trafił Nowy Ład PiS. Największa podwyżka podatków w historii będzie cerowana przez senatorów… albo odrzucona w całości.

Reklamy

Zdaniem ekonomistów Nowy Ład i traktowanie ludzi w państwie PiS bardziej przypomina wywłaszczenia, aniżeli stosowany w cywilizowanych krajach system podatkowy.

„Obecna władza często ma Boga na ustach, ale diabła w sercu. Z roku na rok rząd chce coraz bardziej naszego dobra. A nam coraz trudniej je przed nim chronić. Pamiętajmy, że już św. Tomasz z Akwinu ostrzegał, że państwo, które łupi naród niesprawiedliwymi podatkami, jest jak zbój na drodze” – wskazuje dr Andrzej Malinowski w „Rzeczpospolitej”.

„Premier, który chce, aby wszyscy należeli do klasy średniej, sam przyznaje, że aby komuś dać, trzeba innym zabrać. A jak mawiał nieodżałowany Milton Friedman, społeczeństwo, które przedkłada równość nad wolność, nie ma ani jednego, ani drugiego” – dodaje ekonomista.

– To jest „ład” antyrozwojowy. Dzieli zamiast tworzyć. Czy to, jak twierdzi władza, solidaryzm? Nie, to socjalizm! A ten każdemu równo nosa utrze. „Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze” – kwituje.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułJutro dymisja Morawieckiego? Plan Błaszczaka
Następny artykuł40 mln złotych straty w 6 lat. Tak łupiono państwową spółkę wydawniczą [FOTO]