PiS jest chory na polityczną schizofrenię. Z jednej strony mówi o tym, że pozyska środki finansowe z Europy a politycy tej partii pasą się na europejskich pensjach, z drugiej atakuje Unię i rozbudza antyunijne nastroje w Polsce – uważają ludowcy.

Elektorat antyunijny jest przez PiS celowo pielęgnowany i hołubiony. Jest po prostu potrzebny jako komponent poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Staje się jasne skąd finansowanie skrajnie prawicowych organizacji. Maski opadły – mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL w radiu TOK FM.

Reklamy

Unia Europejska jest naszą strefą bezpieczeństwa i rozwoju – zdmuchnęła nasze geopolityczne przekleństwo. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które nie doświadczyło wojny. Niech również nasze wnuki uczą się o niej z kart podręczników – dodał Zgorzelski.

Patriotyzmu nie udowadnia się jedynie opowiadaniem o nim, ale konkretnymi czynami. W obecnej sytuacji taką postawą jest niedopuszczenie do opuszczenia przez Polskę strefy bezpieczeństwa i rozwoju jaką jest UE – powiedział marszałek Zgorzelski.

Ludowcy chcą rozwiązania Sejmu i nowych wyborów. Uważają, że PiS doprowadził Polskę na skraj zapaści gospodarczej. Rosnące ceny żywności, ogrzewania i paliwa są na to najlepszym dowodem. W Polsce gwałtownie rośnie obszar biedy. To wina Kaczyńskiego i jego fatalnej polityki.

 

 

Poprzedni artykułPolacy wiedzą swoje. Za konflikt z UE odpowiada rząd Morawieckiego
Następny artykułPiS wprowadza zniżki na paliwo dla swoich. Członkowie “Solidarności” dostają zniżki na stacjach PKN Orlen