[Counter-Box id="1"]

Wirtualna Polska opisuje dzisiaj majątek Daniela Obajtka i jego rodziny. Sprawa nieruchomości za miliony budzi uzasadnione wątpliwości i dobrze, że dziennikarze zajęli się tym tematem. Jednak według naszych informacji to może być również element rozgrywek wewnątrz PiS, które mają służyć tak zwanemu nowego rozdaniu.

Potężny majątek rodziny Obajtków jest bowiem bardzo niewygodny dla Jarosława Kaczyńskiego i naciski by zwolnić Daniela Obajtka z funkcji prezesa Orlenu i odsunąć go od głównych nurtów polityki będą się zwiększać. W gronie polityków PiS krąży już informacja o rychłych zmianach w zarządzie tej firmy.

Reklamy

Obajtek jest coraz większym obciążeniem wizerunkowym dla PiS a dodając do tego potężne kłopoty ze wzrostem cen możemy się spodziewać dużych zmian. W partii jest bowiem aż gęsto od intryg i spisków, których celem jest usunięcie kilku osób. Obajtek nie jest jedyny na liście, według naszych informatorów wycięty z dużej polityki ma być również Mateusz Morawiecki a na liście Kaczyńskiego znajduje się również Ziobro.

W samym PiS również Kaczyński jest krytykowany za dopuszczenie do powstania kasty pisowskich oligarchów, których majątek jest solą w oku dla bardzo wielu osób. Dyskusje na temat źródeł pochodzenia tych pieniędzy rozpalają polityków bardziej niż jakikolwiek inny temat.

Dzisiejsza publikacja Wirtualnej Polski pokazuje, że spokoju w polityce nie będzie a kolejne grupy interesów walczą na śmierć i życie o kontrolę nad największymi pieniędzmi w Polsce. Obajtek ma być odwołany za zbyt wysokie ceny paliw na stacjach, co dałoby Kaczyńskiemu tak lubianego przez niego “winnego”.

Artykuł Wirtualnej Poski o Obajtku można przeczytać tutaj.

Poprzedni artykułPrzedsiębiorca mocno do Kaczyńskiego o “Polskim Ładzie”: zwalniam wszystkich pracowników i nie załapię się na twoje podwyżki podatków
Następny artykułCelna uwaga Gowina. „Kaczyński chce osłabić pozycję premiera”