Niemiecka prasa poświęca sporo uwagi sytuacji w Polsce. Zwracając przy tym uwagę, że kryzys w relacjach z Unią Europejską osiągnął niebezpieczny poziom.

– Rząd w Warszawie obstaje przy swojej polityce niszczenia wymiaru sprawiedliwości, podczas gdy polski „Trybunał Konstytucyjny”, który nie zasługuje na takie miano, kwestionuje fundamentalną zasadę prymatu prawa UE. Finansową presję można z pewnością jeszcze bardziej zwiększyć. Coraz mniej jednak pewne jest, czy ta metoda zbliża nas rzeczywiście do rozwiązania konfliktu – pisze „Sueddeutsche Zeitung”,

Reklamy

– W sporze o praworządność, stawką jest fundament UE. Dlatego Unia musi pozostać twarda. Na dłuższą metę UE działa w ten sposób bardziej w interesie Polski niż jej obecny rząd – zauważa z kolei dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

I za tą opinią trzeba się zgodzić. Brzmi to niewiarygodnie, ale taka jest prawda: rząd Morawieckiego nie działa w interesie Polski.

Poprzedni artykułGiertych: PiS zaczął realizować Polexit
Następny artykułPrzedsiębiorca mocno do Kaczyńskiego o “Polskim Ładzie”: zwalniam wszystkich pracowników i nie załapię się na twoje podwyżki podatków