Oto dlaczego “Polski Ład” skończy się katastrofą gospodarczą!

Przedsiębiorca Piotr Wicz, skierował do szefa PiS Jarosław Kaczyńskiego swój wpis na Facebooku. Zapowiedział w nim czym się skończy “Polski Ład”, który wprowadza.

Reklamy

A skończy się dla p. Piotra zwolnieniem przez niego wszystkich pracowników.

“Powiem tak Panu Komuniście na Twój Polski Ład – jako mały przedsiębiorca z dochodem/przychodem 15-50k pln (Dochodem 12-20):
Zwalniam wszystkich pracowników – dlaczego? – pracownik pracując rzetelnie przez 5-6 h dziennie z przywilejami nie będzie zarabiał więcej ode mnie po twoich podwyżkach (w przeliczeniu na godzinę pracy).
JA pracuje po 20h h na dobę prawie nie widząc rodziny a przywilejów nie mam. To ja płacę podatki za siebie i wszystkie osoby, które zatrudniam! To m.in, z tych podatków Ty rozdajesz pieniądze tym, którzy nic nie robią!!!
Jak wywalę pracowników, dochód pozostanie w okolicy 8-12k pln, na podwyżki “Twojego ładu” się nie załapie.
Nie będę miał problemów z pracownikami i ew. kar związanych z niejasnościami przepisów lub problemów z tym, że pracownikowi się należy. A co mi się należy?!
Będę miał mniej pracy, w związku z tym będę mniej jeździł samochodem i tu kolejna “strata” bo na akcyzie z paliwa zarabiasz Ty a nie ja!
Paradoksem jest to, że ja nie potrzebuję Twoich pieniędzy ale Ty potrzebujesz moich. A ja Tobie ich nie dam!!!”

źródło: Facebook

Poprzedni artykułNiemcy nie ustąpią PiS. Będą jeszcze większe kary?
Następny artykułNarastają napięcia w PiS. Wirtualna Polska uderza w Obajtka