Halloween to jedno z tych świąt, którego panicznie boją się politycy PiS. Strachem ogarnięty jest też Jarosław Kaczyński. Wiele osób uważa, że prezes PiS w głębi siebie boi się wszystkiego. Jest niski a ludzie niscy miewają kompleksy. A strach jest elementem ich życia.

“Kompleks Napoleona” to kompleks niższości, zwykle przypisywany osobom o niskim wzroście. Charakteryzuje się on agresywnym lub dominującym zachowaniem społecznym i niesie ze sobą implikację, że takie zachowanie jest kompensacją fizycznych lub społecznych braków.

Reklamy

Zostało to zbadanie m.in. w 2018 r. gdy psycholog ewolucyjny Mark van Vugt i jego zespół z Vrije Universiteit Amsterdam znaleźli dowody na istnienie kompleksu Napoleona u mężczyzn. Okazało się, że mężczyźni o niskim wzroście zachowywali się bardziej agresywnie w interakcjach z wyższymi mężczyznami.

Osoby niskie, w szczególności mężczyźni, odczuwają też dużo strachu. Może to prowadzić do paranoji, pokazując, że nadmierna nieufność niskich ludzi wobec innych bezpośrednio opiera się na ich własnych negatywnych odczuciach na swój temat. Strach jest elementem życia osób niskich, które mają zaburzone poczucie własnej wartości. Tkwi on głęboko w podświadomości, wpływając na wszystkie zachowania oraz interakcję z innymi ludźmi.

Uspokajamy prezesa PiS. Nie ma się co bać świąt, które mają chrześcijańskie korzenie. Proszę podrukować sobie trochę internetu i poczytać wieczorem, by świecącej dyni. To nie takie groźne.

Poprzedni artykułDworczyk przegrał w sądzie. Poszło o książkę Macierewicz i jego tajemnice
Następny artykułNie tylko zoofilia. Oficerowie CBŚ i ABW korzystali z usług prostytutki-transwestyty