W razie zwycięstwa opozycji w wyborach zagłosuję za Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego, poprę także usunięcie z urzędu Andrzeja Dudy – zapowiedział Donald Tusk. To bardzo dobry początek przywracania w Polsce normalności. Trzeba zdecydowanych działań, które zabezpieczą Polskę na wieki przed rządami populistów i zabezpieczą naszą obecność w Unii Europejskiej.

Donald Tusk musi nie tylko rozliczyć Kaczyńskiego i innych polityków, ale również współwinnych, takich jak funkcjonariusze reżimu medialnego. Trzeba zlustrować ich majątki, sprawdzić czy pieniądze wypłacono im należnie a jeśli nie to majątki odebrać. Politykom, którzy nieuczciwie wzbogacili się majątki również prześwietlić i w razie potrzeby skonfiskować.

Reklamy

Tusk musi również przeprowadzić odchudzanie państwa. Nie ma wyjścia, bo Polska już dzisiaj ugina się pod ciężarem podatków i przepisów. Nie można zważać na lobby urzędnicze, nie można ulegać głosom setek i tysięcy urzędników z poszczególnych ministerstw.

Tusk musi również postawić na edukacje. Dobrze wyedukowane społeczeństwo nigdy na Kaczyńskiego i jemu podobnych nie zagłosuje. To już nie będzie reforma ale odbudowa państwa od nowa.

Prawdziwa nowa Polska. Dla nas, dla naszych dzieci i wnuków.

Poprzedni artykułPiotr Zgorzelski ostro: drożyzna wynika z pisowskiej nieudolności
Następny artykułBenzyna na stacjach kosztuje już ponad 6 złotych. Celem rządu PiS jest 8?