Są grupy, które trudnią się podważaniem autorytetu, podważa się autorytet kościoła, to się dzieje i to wymaga ścigania – mówił Przemysław Czarnek na II Ogólnopolskim Kongresie „Wychowanie trwa wiecznie”. W ten sposób bardzo brutalnie zaatakował Jarosława Kaczyńskiego i swoje ugrupowanie.

Można powiedzieć, że PiS swoimi działaniami doprowadził do największego kryzysu wiary w Polsce od momentu chrztu Polski. Tak masowego odpływu wiernych z kościołów i dzieci z lekcji religii nie było nigdy. Kościół katolicki, uwikłany w deale z Kaczyńskim, jest dzisiaj coraz słabszy. Jak tak dalej pójdzie, to hierarchowie będą się modlić o to, aby w naszym kraju panował model irlandzki z 4% wiernych.

Reklamy

A zdaje się, że to wszystko zmierza w stronę zupełnie innego modelu. Wierni po prostu wymrą, bo młode pokolenie kościół omija z daleka.

Czarnek swoją ostentacyjną, chorobliwą wręcz religijnością, również wpisuje się w ten nurt. Atak na PiS na Kongresie, którym jeszcze się chwali, to bardzo dziwna konstrukcja myślowa. Czy z ministrem jest wszystko w porządku?

Poprzedni artykułTo jest klasa i konsekwencja. Dyrektor liceum Śniadeckiego odmówił przyjęcia orderu od Dudy
Następny artykułAfera Dworczyka: politycy przyznają, że kłamią dziennikarzom “Wyślij to tym łobuzom z Wyborczej”