W Polsce wszystko jest na sprzedaż, także Rzeczpospolita. Szanowana niegdyś gazeta stała się przedmiotem politycznych targów. Wirtualna Polska wycofała się z rozmów o zakupie, a stugębna plotka głosi, że wycofanie się nie było przypadkowe. Oczywiście ile w tym prawdy nie wiadomo, ale wiele mówi informacja o tym, że Rzeczpospolitą kupić ma państwowa spółka.

PiS monopolizuje media. Ma już w rękach gazety i portale o zasięgu kilkunastu milionów Polaków. Ze świecą w ręku szukać tam krytyki władzy. Wszystko jest czujnie kontrolowane przez prymitywów z medialnymi pałkami w rękach. Jak ktoś fika to znika, powiedział nam niedawno jeden z redaktorów który ocalał jeszcze po hekatombie jaką zafundował w redakcjach PiS.

Reklamy

Kłamstwo, pycha i chciwość, te trzy nieodłączne PiS-owi cechy, napędzają całą spiralę działań, które mają utrwalić partię na stołkach. Bo na samym końcu ich motywacją jest kasa. Nachapać się na całe życie.

Media w ręku władzy to rzecz niebezpieczna. Za chwile będziemy świadkami ataków na takie niezależne media jak nasze. Wieści24.pl, najbardziej antypisowski portal w sieci, jest przedmiotem nieustającej inwigilacji ze stron służb specjalnej troski. Na szczęście jeszcze są uczciwi ludzie, którzy ostrzegają dziennikarzy przed działaniami władzy. Jeszcze działa zdrowy rozsądek. Ale jak długo?

Przejęcie Rzeczpospolitej przez spółkę skarbu państwa stworzy sytuację, w której monopol władzy na informacje wzrośnie. Mają już tych portali i gazet dużo, stworzyli nawet specjalny serwis (dez)informacyjny po angielsku. Bo tylko tym się zajmują: codzienna porcja manipulacji ma utrzymywać słupki poparcia.

Na szczęście Polska się budzi i widzi co oni wyprawiają. I w tym jest nadzieja. Jeszcze Polska nie zginęła, póki wolne media i wolne sądy!

Poprzedni artykułCeny nowych i używanych samochodów drastyczne w górę. Powodem polityka PiS
Następny artykułMiędzynarodowy skandal. Polska nie potępiła Białorusi na forum OBWE