Są chciwi, kłamią i przepełnieni są pychą. Tak wygląda prawdziwy program PiS dla Polski. Kiedy zdejmie się te wszystkie dekoracje i reklamy, kiedy zedrze się farbę, spod fasady PiS wychodzi obrzydliwy projekt dojenia nas do ostatniej złotówki.

Dzisiaj państwo stało się narzędziem represji, które generuje nowe konflikty społeczne. Jak tylko notowania spadają, Kaczyński uruchamia konflikt. Najnowszy trwa na granicy. Informacje przekazywane stamtąd są tak niewiarygodne, że nawet już zwolennicy PiS zgłupieli i nie wiedzą w co wierzyć. Oto Mariusz Ciarka informuje o rzekomych kilkuset zatrzymaniach kurierów. Policjanci, których pytaliśmy o tą sprawę pukają się w czoło. Policja nie ma takich sił i środków, by prowadzić podobną akcję. A informacje od pana Ciarki wielokrotnie okazywały się co najmniej dyskusyjne.

To tylko przykład pierwszy z brzegu. W tle jednak toczy się gra o zupełnie coś innego. Kto ile wyrwie, kto ile się nachapie, kto ile wyrwie z tego biednego, coraz bardziej upadającego państwa. Kasa państwowa pusta, więc Kaczyński, żeby zaspokoić głód swoich działaczy i swoje ambicje, musi nakładać nowe podatki. Wprowadził ich już chyba z 40 albo i 50.

Reklamy

A to nadal nie koniec. Bo kasy i stanowisk ciągle brakuje.

Cały ten dziwny układ, trudny do zidentyfikowania, bo ukrywający się za politykami, przyssany to kasy, zachowuje się jak zorganizowana grupa przestępcza, chroni swoich i kradnie ile wlezie. I to jest największy problem naszego kraju.

Pieniądze wyciekają szerokim strumieniem do zachłannych kieszeni działaczy i ustawiaczy. Ułatwiaczy i udawaczy też. Jest ich tam cała masa. Bierni, mierni ale będą swojego żłobu bronić do ostatniego tchu. Bo tylko to potrafią. Program Pycha, Chciwość i Buta pełną gębą.

Poprzedni artykułUrząd Bezpieczeństwa Ideologicznego: tak zwany Instytut Rodziny to przykrywka do walki z ideologią wrogą PiS
Następny artykułApel do opozycji: czas na Rząd Ocalenia Narodowego.