23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTusk apeluje o współdziałanie władzy z opozycją w sprawie kryzysu na granicy...

Tusk apeluje o współdziałanie władzy z opozycją w sprawie kryzysu na granicy białoruskiej

Jestem tym zaniepokojony. Prawdziwym problemem jest to, że nikt nie wie, co polski rząd chce zrobić – powiedział dzisiaj Donald Tusk, komentując kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Jeśli miałoby dojść do jakichkolwiek aktów przemocy, to jest dokładnie ten moment, kiedy władza natychmiast powinna rozmawiać z opozycją. Prezydent ma takie instrumenty jak Rada Bezpieczeństwa Narodowego – dodał Tusk. Bardzo bym chciał, abyśmy bez wyjątku byli solidarni w tym momencie. Powstrzymam się od krytyki, chociaż bardzo się niepokoje. To ostatni moment, aby władza, rząd i prezydent wzięli się do roboty. – podsumował.

Reklamy

Donald Tusk zarzuca prezydentowi bezczynność w trudnym, kryzysowym momencie.

Wiele osób uważa, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest prowokowana celowo, aby polepszyć notowania PiS. Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę, że przez wprowadzenie stanu wyjątkowego bezpieczeństwo granicy nie wzrosło, bo nadal tysiące imigrantów przedostają się do Niemiec, jednak nie ma teraz żadnych obiektywnych relacji z tego co się tam dzieje, bo dziennikarze niezależnych mediów nie są tam wpuszczani.

 

Musisz o tym wiedzieć!