Układy PiS. W sieci groźnych powiązań wychodzą nowe nazwiska – ujawnia poseł Marek Sowa

“Jeden układ związany z Danielem Obajtkiem, o którym było mówione bardzo wiele. Warto ponownie go przywołać. Józef Węgrecki, członek zarządu PKN Orlen SA, mąż byłej radnej gminy Pcim, kiedy wójtem był Daniel Obajtek. Michał Róg, członek zarządu PKN Orlen, również z Myślenic, przy okazji zadbał o swojego brata Marcina Roga z Pcimia, który jest dyrektorem w Orlen Południe.

Zofia Paryła, księgowa w firmie Elektroplast, w tej firmie, która była okradana, o czym wiemy z aktu oskarżenia. Na ławie oskarżonych siedział wówczas Daniel Obajtek. Jest ona dzisiaj prezesem zarządu Grupy Lotos SA, a wcześniej była również księgową w gminie Pcim, kiedy wójtem był Daniel Obajtek. Zadbał również o córkę swojego wspólnika, z którym ma firmę ERG Bieruń – Folie, o Elżbietę Bugaj, która dzisiaj jest wiceprezesem Energa Obrót. Ponadto zadbał o Grzegorza Obajtka, kuzyna, męża Bernadetty Obajtek, która mu pilnuje interesu w TT Plast, a Grzegorz Obajtek jest dzisiaj dyrektorem Bioeco Grupa Tauron Sp. z o.o.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Ale to nie wszystko, bo przecież wiemy, że ta lista jest zdecydowanie dłuższa. Powiazania z posłami. Mąż Jadwigi Emilewicz, Marcin, pracuje w Orlenie. Patrycja Kotecka, żona Zbigniewa Ziobry, robi karierę w grupie PZU, w Link4. Sylwia Sobolewska – no to już cała historia. Była inspektorem w Inspekcji Handlowej, jest dyrektorem w Orlenie. Była też w trzech radach nadzorczych, podobno zrezygnowała.

O Nikodemie Matysiaku słyszeliśmy przed momentem. Premier Morawiecki też ma swoje bardzo ważne ogniwa. Między innymi Monika Morawiecka, kuzynka premiera, została prezeską spółki PGE Baltica. Jarosław Broda, mąż Anny Morawieckiej, siostry premiera, został zastępcą redaktora naczelnego Polskiego Radia Wrocław ds. programowych. Brat cioteczny prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski, pracuje w Telewizji Polskiej SA i jest doradcą prezesa Kurskiego.

Na takiej liście nie można pominąć Ryszarda Czarneckiego. Jak wiadomo znany jest on z tego, że objechał cały świat i rozliczył z tego kilometrówkę, choć pewnie latał samolotem. Ale zadbał również o to, aby jeden z jego synów, Bartosz Czarnecki, pełnił funkcję doradcy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, a jego żona była w radzie nadzorczej jednej ze spółek córek grupy PZU. Ale jak ustaliło OKO.press, jest ona też członkinią rady nadzorczej należącej do PGE spółki Elmen.

Córka Tadeusza Cymańskiego pracuje w Energa Obrót Gdańsk.

Najbliższy kolega Beaty Szydło, jak została premierem, został powołany na funkcję prezesa Tauron Wydobycie. Doprowadził spółkę niemalże do upadku. W nagrodę został wiceprezesem spółki Nowe Jaworzno.

Ryszard Madziar, szef gabinetu politycznego Jacka Sasina, jest w radzie nadzorczej Totalizatora Sportowego, ale zadbał też o swoją żonę Jolantę Madziar, radną powiatu wołomińskiego, która (Dzwonek) jest prezeską spółki córki PGZ. Można wymieniać znacznie dłużej…” – mówił poseł Marek Sowa w Sejmie.