Ta ekipa nie powinna ani sekundy dłużej być u władzy. Kompromituje się na każdym kroku. Kolejny e-mail w aferze Dworczyka ujawnia kompleksy ludzi PiS oraz problemy niekompetencji i braku wiedzy.

Cześć Michale, wybacz, że z opóźnieniem ale wysyłam Ci CV Magdy. Tak sobie myślę (może nadal jestem zbyt dużym idealistą?), że może warto w administracji rządowej promować ludzi, którzy mają nasze poglądy na rzeczywistość, PiS popierali zawsze (a nie zaczęli rok temu), a jednocześnie są stamtąd – znają realia ministerstw i są kompetentni.
Tyle, że w zasięgu jej Departamentu (ale zdaje się, że problem jest dużo szerszy) nadal nie ma takich ludzi na kierowniczych stanowiskach. Nie mają nikogo, kto mógłby w tej chwili zastąpić stare kadry związane z PO. A zatrudniani nowi, którzy są do tego przygotowywani, to przyjeżdżający z głębokiej prowincji ludzie, którzy nie mają pojęcia o niczym przydatnym do pracy w takim ministerstwie za to w zachwyt wprawia ich już fakt, że pracują w Warszawie…
Ci nowi o niczym nie wiedzą, bo nie mają wiedzy merytorycznej, starzy cicho siedzą i nie ma nawet komu wytłumaczyć takiemu ministrowi czy wiceministrowi, że pewne rzeczy, które się dzieją, są delikatnie mówiąc, ryzykowne i niewłaściwe… – pisze Grzegorz Skrzeczyński do Michała Dworczyka.

Reklamy

 

Poprzedni artykułWojsko PiS zaatakowało polską karetkę przy granicy? MON zaprzecza, wątpliwości pozostały
Następny artykułPILNE: Rząd jednak planuje nowy podatek. Tym razem od pustostanów