[Counter-Box id="1"]

Pracownia IBRiS przeprowadziła dla Onetu sondaż, w którym spróbowano znaleźć odpowiedź na pytanie, co może pozbawić władzy Prawo i Sprawiedliwość.

Lata sprawowania władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego przyzwyczaiły nas już do tego, że polityczne konflikty i kryzysy są naszą codziennością. Mamy więc spór z Unią Europejską, Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Czechami. Jakby tego było mało, poważne problemy pojawiły się na granicy z Białorusią. Poparcie dla PiS jednak ciągle pozostaje na wysokim poziomie.

Reklamy

Co może zmienić ten niefortunny stan rzeczy?

Zdaniem ankietowanych przez IBRiS raczej nie będzie to nieudolny sposób, w jaki Zjednoczona Prawica radzi sobie z epidemią koronawirusa. Uważa tak zaledwie 0,8 proc. badanych.

Niewielu Polaków uważa także, że PiS może zdmuchnąć może kryzys na granicy z Białorusią. Jest o tym przekonanych 11,1 proc. respondentów. Niewiele więcej, bo 16,9 proc. jest przekonanych, że do zmiany władzy mogą doprowadzić konsekwencje zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Z kolei 22,9 proc. Polaków uważa, że Zjednoczoną Prawicę może odsunąć od władzy konflikt z Unią Europejską.

Cóż więc odsunie PiS od władzy? To proste: radykalny wzrost cen i inflacja. Jest o tym przekonanych aż 42,1 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 8-9.11.2021 r.

Poprzedni artykułPiotr Kraśko zakpił z Kaczyńskiego. To musiało zaboleć lidera PiS!
Następny artykułA to dobre! Morawiecki przynosi pecha!