Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wrzucić tu tego zdjęcia. Czy to już jest ten najwyższy poziom patriotyzmu, czy powinienem jeszcze poszukać jakiejś ławki albo stojaka na rowery? – napisał dyrektor jednego z warszawskich liceów. Wpisu nie zrozumiały jednak pisowskie trolle i zaczęły go atakować. Doczekały się riposty.

Specjalnie dla Państwa to samo tylko prościej, a ponieważ widzę sporego ducha walki, to będzie to wątek edukacyjno-waleczny. Patriotyzm TO JEST: walka o wolność, walka o praworządność, walka o szacunek dla każdego obywatela, niezależnie od jego narodowości, wyznania, czy orientacji seksualnej, walka o przestrzeganie Konstytucji, walka o szkołę wolną od nienawiści, nietolerancji i religijnego fundamentalizmu, walka o niezależne sądy, czy wreszcie walka o sprawiedliwe i przyjazne dla każdego obywatela, obecne w UE i liczące się na arenie międzynarodowej państwo.

Reklamy

Patriotyzm TO NIE JEST: walka z Empikiem, walka z kostką brukową, śmietnikami i ławkami, walka z uchodźcami i osobami LGBT, walka z mniejszościami, walka z wyznawcami innych religii niż katolicka i ateistami, walka z sędziami, lekarzami, nauczycielami i wreszcie patriotyzm, to nie jest walka z całym cywilizowanym światem, który, nie wiedzieć czemu, tak się na nas uwziął (uwaga! sarkazm). Mam nadzieję, że pomogłem. W razie wątpliwości służę dodatkowymi wyjaśnieniami – napisał dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie, astrofizyk

Poprzedni artykułEuro idzie do góry jak szalone. Przed świętami będzie już po 5 zł?
Następny artykułBartłomiej Sienkiewicz: PiS chce wystawiać pospolite ruszenie przeciwko profesjonalnej armii?