Jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke w niezwykle mocnych, emocjonalnych słowach odniósł się do potężniejącego z każdym dniem kryzysu na Białorusi. Wskazał też, że odpowiada za niego Jarosław Kaczyński.

– I NIENAWIDZĘ tych, którzy Polskę niszczą. Nienawidzę sanacyjnej II Rzeczypospolitej, która doprowadziła Polskę do ruiny gospodarczej i klęski wrześniowej. I nienawidzę PiSowskiej III Rzeczpospolitej, która idzie dokładnie tą samą drogą – napisał Korwin w mediach społecznościowych.

Reklamy

– Mówiłem miesiąc temu: „Zobaczycie, co się stanie 8-XI!”. Przecież, powtarzam po raz setny, nie chodziło mi o te głupie 3000 migrantów, na których PiS zbija kapitał polityczny. Chodziło mi o to, że polityka PO-PiSu polegała na wpędzaniu Białorusi w objęcia Moskwy – co właśnie się dokonało – dodał.

– Są dwie możliwości: Jarosław Kaczyński, który do tego doprowadził, jest politycznym kretynem – albo jest rosyjskim agentem. Do tej pory uważałem Go za marnego stratega – ale za geniusza taktyki.Teraz: nie wiem… Czyżby tak? – twierdzi polityk Konfederacji.

Poprzedni artykułTo już pewne! Spada poparcie dla PiS!
Następny artykułWyborcza ostro: Merkel i Macron działają, Duda ogląda mecz