Do skrzynek pocztowych w całej Polsce trafiają ulotki, zawierające zmanipulowane informacje na temat efektów tak zwanego Polskiego Ładu. Ten nowy wał PiS to tak naprawdę wyższe podatki i mniej pieniędzy w portfelach co najmniej połowy Polaków. O tym jednak z ulotki pisowskich propagandzistów się nie dowiecie.

Co to jest tak zwany Polski Ład? To przeniesienie większej ilości pieniędzy do budżetu centralnego, zwiększenie obciążeń podatkowych dla klasy średniej oraz firm. W krótkim czasie ten żałosny program doprowadzi do zwiększenia cen i biedy w Polsce. Co się wydarzy po jego wprowadzeniu?

Reklamy

Po pierwsze, firmy będą musiały podnieść ceny. W efekcie koszty życia staną się wyższe a sytuacja kilku milionów polskich rodzin pogorszy się.

Po drugie, większe podatki zapłacą osoby trochę lepiej zarabiające. Zbiednieją, wydadzą mniej, co napędzi kryzys na rynku.

Po trzecie zwiększy się inflacja. Będzie presja na zwiększenie płac, co napędzi utratę wartości pieniądza.

Jednym zdaniem ten cały Nowy Wał PiS doprowadzi do wzmocnienia efektów kryzysu gospodarczego. Zmniejszy się ilość miejsc pracy, spadną realnie zarobki. Na Polskim Ładzie zyskuje tylko PiS. Stracą też miasta i miejscowości. Zostanie im mniej pieniędzy w budżecie.

Kampania manipulacji na temat tak zwanego Polskiego Ładu, którą prowadzi PiS, jest obrzydliwa.

Poprzedni artykułPycha, afery i chciwość. Czego jeszcze dowiemy się z e-maili Dworczyka?
Następny artykułTak drogo w Polsce jeszcze nie było!