Jarosław Kaczyński realizuje swój program, który prowadzi do zniszczenia gospodarki. Najbliższy rok oznaczać będzie dla Polaków wzrost bezrobocia, biedę i brak perspektyw. Tak zwany Polski Ład jest w rzeczywistości największą w historii naszego kraju operacją podnoszenia podatków i centralizacji. To koniec marzeń o dobrobycie gospodarczym.

Kaczyński zdaje się realizować program, w którym wszyscy mają być jednakowo biedni. Spłaszczenie wynagrodzeń doprowadzi jednak do potężnego zubożenia społeczeństwa oraz spowoduje zapaść w mniejszych miastach i miejscowościach. Odebranie pieniędzy samorządom jest bowiem niczym innym jak zniszczeniem ich szans na rozwój.

Reklamy

Jaki więc scenariusz czeka Polskę w 2022 roku? PiS realizuje samobójczą dla Polski politykę koncentracji władzy. To oznacza mniej miejsc pracy, mniej inwestycji, mniej pieniędzy w portfelach. Bieda stanie się znacznie bardziej powszechna niż dzisiaj. Wzrosną ceny w sklepach, wzrosną ceny usług.

Sytuacja stanie się trudna dla kolejnych rodzin. W szczególnie bieda zajrzy w oczy tym, którzy do tej pory jakoś wiązali koniec z końcem. Rzekome zyski z Polskiego Ładu zje z nawiązką podwyżka cen czynszów, energii, benzyny. Wzrosną ceny samochodów nowych a za nimi używanych. Waluta pójdzie w górę w stopniu niespotykanym. 5 złotych za euro będzie normą.

Polska idzie w stronę scenariusza znanego z Wenezueli – ostrzegają ekonomiści. To koniec marzeń o potędze gospodarczej. Czas zacząć przyzwyczajać się do biedy.

 

Poprzedni artykułKres „cudu gospodarczego” PiS. Zarabiamy coraz mniej!
Następny artykułKto ukradł pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy? To wina PiS!