Czy jest na sali lekarz? Poseł Zjednoczonej Prawicy przekonuje, że Adam Bodnar… osłabia polskie państwo

Adam Bodnar był świetnym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Wielokrotnie skutecznie przeciwstawiał się PiS. Tego najwyraźniej nie mogą mu zapomnieć politycy Zjednoczonej Prawicy. Bodnar jest przez nich ciągle atakowany, mimo że zakończyła się już jego kadencja jako RPO.

Najdziwniejszy atak przypuścił właśnie Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Człowiek Ziobry uznał bowiem, że Bodnar… osłabia państwo polskie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Nie mam żadnej wątpliwości, że jest to sygnał do międzynarodowych organizacji lewackich, które realizują ideologiczną agendę, że doktor Adam Bodnar jest zainteresowany grantami i kolejnymi pieniędzmi, mogącymi płynąć do różnych polskich organizacji pozarządowych, wymyślających kolejne scenariusze, jak osłabić polskie państwo – stwierdził Kowalski.

– Adam Bodnar zapisał się w historii funkcji RPO absolutną degradacją tego organu, zajmował się wyłącznie ideologią. Na szczęście ten okres mamy już za sobą. Dzisiaj Adam Bodnar zachęca zewnętrzne ośrodki do tego, aby go dostrzegły i finansowały – dodał Kowalski.

Z dobrego serca podpowiadamy posłowi Kowalskiemu, że kiedy następny raz będzie perorował przeciwko Bodnarowi, to mógłby wykorzystać słynne w polskiej historii zdanie. „Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy […], władza tą rękę odrąbie”. I co z tego, że powiedział to komunistyczny premier Józef Cyrankiewicz. Jest teraz prawdziwe jak nigdy wcześniej!