Niejako mimochodem szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przygotował nowelizację rozporządzenia, dzięki czemu już od stycznia 2022 r. de facto zostanie stworzony rejestr ciąż.

Chodzi tutaj o nowelizację rozporządzenia ws. Szczegółowego zakresu danych zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji oraz sposobu i terminów przekazywania tych danych do Systemu Informacji Medycznej.

Reklamy

Wszystko wskazuje na to że w ten sposób, niejako kuchennymi drzwiami, PiS wprowadzi faktyczny rejestr ciąż. Chociaż partia Kaczyńskiego zażegnywała się, że o niczym takim nie myśli.

– Rząd od 1.I wprowadza rejestrację ciąż. Wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami. Skierowałem w tej sprawie interw. do Min. Zdrowia. Domagam się wyjaśnień: – kto zainicjował tę zmianę? – jaki jest jej faktyczny cel? – alarmuje na Twitterze senator Krzysztof Brejza z PO.

– Czyli mówicie, że rządowi #władcymacic po zakazie aborcji embriopatologicznej zakładają rejestr ciąż? https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12353100/12827858/12827859/dokument529276.pdf – komentuje rządowy skandal dziennikarka Anna Dryjańska.

 

Poprzedni artykułPiS się ośmiesza. Kuchciński i Pęk mają rozmawiać z partiami opozycyjnymi?
Następny artykułA to dobre! Notowania PiS szybują w dół, a partia to lekceważy