04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRząd wprowadza rejestrację ciąż? Po co?!

Rząd wprowadza rejestrację ciąż? Po co?!

Niejako mimochodem szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przygotował nowelizację rozporządzenia, dzięki czemu już od stycznia 2022 r. de facto zostanie stworzony rejestr ciąż.

Chodzi tutaj o nowelizację rozporządzenia ws. Szczegółowego zakresu danych zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji oraz sposobu i terminów przekazywania tych danych do Systemu Informacji Medycznej.

Reklamy

Wszystko wskazuje na to że w ten sposób, niejako kuchennymi drzwiami, PiS wprowadzi faktyczny rejestr ciąż. Chociaż partia Kaczyńskiego zażegnywała się, że o niczym takim nie myśli.

– Rząd od 1.I wprowadza rejestrację ciąż. Wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami. Skierowałem w tej sprawie interw. do Min. Zdrowia. Domagam się wyjaśnień: – kto zainicjował tę zmianę? – jaki jest jej faktyczny cel? – alarmuje na Twitterze senator Krzysztof Brejza z PO.

– Czyli mówicie, że rządowi #władcymacic po zakazie aborcji embriopatologicznej zakładają rejestr ciąż? https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12353100/12827858/12827859/dokument529276.pdf – komentuje rządowy skandal dziennikarka Anna Dryjańska.

 

Musisz o tym wiedzieć!