04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMorawiecki na wylocie? To bardzo prawdopodobne

Morawiecki na wylocie? To bardzo prawdopodobne

Portal NaTemat zastanawia się, jak długo na stanowisku szefa rządu utrzyma się Mateusz Morawiecki. Notowania PiS lecą bowiem nieubłaganie w dół. Także sam premier nie cieszy się osobistą sympatią Polaków, którzy negatywnie oceniają jego pracę.

– To jest chyba moment, kiedy Jarosław Kaczyński czeka, by dokonać zmiany. Premier z pandemią sobie nie poradził i to spada na niego. Poza tym inflacja, przecież wiele osób nawet nie wie, kim jest minister finansów, jak zapytamy o nazwisko. Do tego problem na granicy, gdzie chyba przeinwestowano wizerunkowo. Od roku przewiduję, że do politycznego odstrzału jest właśnie premier Morawiecki – zauważa w rozmowie z portalem specjalista od wizerunku, dr Mirosław Oczkoś.

Reklamy

– Najprostszą rzeczą jest wymiana premiera, bo to będzie spektakularne. To dałoby oddech ludowi PiS, że teraz jest czas na zmiany i naprawianie. Każda władza zużywa się i PiS nie jest tu wyjątkiem. Po 1989 r. nie było władzy tak nastawionej na propagandę – dodaje dr Oczkoś.

Kto w zamian? Na dziennikarskiej „giełdzie” pojawiają się rozmaite nazwiska. Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego czy nawet powrót Beaty Szydło.

Tylko czy taki manewr może odwrócić czekającą PiS katastrofę?

 

Musisz o tym wiedzieć!