Kuzynka premiera Morawieckiego złożyła rezygnację ze stanowiska spółki PGE Baltica. To nowa odsłona wojny w PiS – słyszymy od osób znających dobrze stosunki panujące na Nowogrodzkiej. Polecenie wyrzucenia Morawieckiej miał wydać Kaczyński, który chce ukrócić w ten sposób możliwości premiera. Na liście do wyrzucenia są kolejne osoby twierdzi ten sam informator.

Oficjalne powody odejścia Morawieckiej nie są znane, ale to nie koniec wojny w PiS. Premiera atakują już wszyscy a ten jest coraz słabszy i coraz mniej może. Jego godziny są policzone – słyszymy z okolic Nowogrodzkiej. Nie sprawdził się i zbytnio zaangażował w promowanie swojej osoby.  Zawalił wszystkie kluczowe zadania a jednocześnie bardzo ostro atakował swoich przeciwników w tym Obajtka.

Reklamy

Kaczyński nie ma wyjścia i musi go odwołać a jednocześnie zniszczyć. Stąd uderzenie w otoczenie premiera, odcinanie go od zasobów.

Morawiecki ma być m.in. obciążony za problemy gospodarcze.

Poprzedni artykułTusk oskarża Kaczyńskiego o tchórzostwo: uciekł!
Następny artykuł“To hańba jakiej nie zmyjecie nigdy.” Emocjonalny list Giertycha do Morawieckiego ws. tolerowania oszustw wiceministra Mejzy