Prawda o rządach PiS.

– Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro forsuje bolszewizację sądów – powiedział Adam Michnik w wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika “Der Spiegel”.

Reklamy

“Der Spiegel” to największy tygodnik w Europie – nakład ok. 700 tys. sztuk.

— Rząd chce mieć sędziów, którzy są mu całkowicie ulegli — wyjaśniał redaktor naczelny “Gazety Wyborczej”, w PRL-u jeden z najbardziej prześladowanych przez komunistyczne władze opozycjonistów.

– Kaczyński i jego rząd stale podsycają konflikty z UE. Wykorzystuje napięcia jako instrument w polityce wewnętrznej. To niebezpieczne. W dodatku jego poglądy na państwo są nie do pogodzenia z wartościami UE – mówił Michnik.

– Być może chce wykuć sojusz z Viktorem Orbanem, Matteo Salvinim, Marine Le Pen, hiszpańską partią VOX i (niemiecką) AfD, własny antyeuropejski Komintern [sterowaną z Moskwy międzynarodową organizację partii komunistycznych, działającą w latach 1919-43 – red.] – mówił Michnik.

źródło: Onet.pl, Der Spiegel

Poprzedni artykułZiobro ma problem. Do adwokatów zgłosiło się ponad tysiąc poszkodowanych, którzy chcą sprawiedliwości w Hadze
Następny artykułSikorski boleśnie kpi z władzy PiS. Czy w sprawie Turowa nie mógłby pomóc egzorcysta, który doi Fundusz Sprawiedliwości i przepędza diabła salcesonem?