Ziobro ma problem. Do adwokatów zgłosiło się ponad tysiąc poszkodowanych, którzy chcą sprawiedliwości w Hadze

Ziobro stanie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym?

– Ponieważ represjonowani obywatele nie mogą znaleźć sprawiedliwości w kraju, postanowili zgłosić się do Trybunału w Hadze – powiedział „Gazecie Wyborczej” mec. Jacek Dubois, który razem z Romanem Giertychem i Mikołajem Pietrzakiem szykuje pozew przeciwko polskiej prokuraturze i policji do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Reklamy

Adwokaci Jacek Dubois, Roman Giertych i Mikołaj Pietrzak gromadzą dowody, aby postawić Zbigniewa Ziobrę i Bogdana Święczkowskiego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Na początku listopada prawnicy zaapelowali, aby osoby prześladowane przez obóz PiS zgłaszały swoją gotowość przystąpienia do pozwu.

Ponieważ bezprawne działania władzy PiS miały charakter masowy i systemowy, policji i  zostały podyktowane odgórnie, to prokurator generalny Zbigniew Ziobro i jego zastępca Bogdan Święczkowski, a także ich nie ustaleni (jeszcze!) z nazwisk pomocnicy będą odpowiadać za zbrodnie przeciwko ludzkości przed MTK.

Zawiadomienie o ściganiu ma dotyczyć „masowego używania organów ścigania, prokuratury, służb specjalnych CBA, policji do bezprawnego zatrzymywania, przetrzymywania bądź siłowego doprowadzania osób ze względu na ich przekonania polityczne”.

Skardze będą też poddane wieloletnie areszty tzw. wydobywcze, których celem nie było zabezpieczenie pracy prokuratury, ale torturowanie w ten sposób zatrzymanego, aby się przyznał do winy.

źródło: Wyborcza.pl