W rozmowie z portalem Onet Jurek Owsiak w mocnych słowach skrytykował propagandowe działania Prawa i Sprawiedliwości związane z kryzysem na granicy z Białorusią.

– U nas wszystkie takie ruchy są robione za późno. Te spotkania, które ma teraz pan premier z przedstawicielami rządów państw ościennych, powinny się odbyć przynajmniej dwa, trzy miesiące temu. Wszystko dzieje się za późno, tak samo zresztą, jak z covidem. I to nawet nie jest moje zdanie, tylko wielu niezależnych ekspertów. Każdy dzień to wszystko jeszcze bardziej zaognia i powoduje, że problem jest coraz trudniejszy do rozwiązania – zauważył twórca WOŚP.

Reklamy

– Inne kraje europejskie dają wyraz, że są gotowe nam pomóc, ale my z tego nie korzystamy. Powinniśmy naradzać się w tej kwestii z całą naszą ogromną rodziną Unii Europejskiej – dodaje Owsiak.

– Niestety, Polska po raz kolejny w tych ostatnich latach próbuje takie sprawy rozwiązywać po swojemu i to po prostu nie wychodzi. Dyplomatycznie przepadamy. I po raz kolejny musimy uznać, że to właśnie siły europejskie pomogą nam tę sytuację rozwiązać. Oby tak się stało. Oby ludzie przestali cierpieć – apeluje Jurek Owsiak.

Poprzedni artykułTusk mocno o braku rządowej walki z pandemią. Zaniechanie Morawieckiego będzie nas drogo kosztowało
Następny artykułZiobro dalej swoje: Grozi nam status protektoratu!