23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSzef „Gazety Polskiej”: Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym. Sąd skazał Sakiewicza za...

Szef „Gazety Polskiej”: Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym. Sąd skazał Sakiewicza za pomówienie fotografa o chorobę psychiczną

Gruby oszust.

Szef „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz twierdził, że jest z wykształcenia psychologiem klinicznym. „Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym, wiem, co mówię” – przekonywał Sakiewicz w rozmowie z tygodnikiem „Polityka”. W memorandum Telewizji Republiki jako uczelnie, której jest absolwentem wskazał Uniwersytet Warszawski.

Reklamy

Jednak Uniwersytet Warszawski, na którym studiował Sakiewicz, ujawnił jaka jest prawda. Sakiewicz studiów tam nie ukończył.

„Tomasz Sakiewicz był studentem Wydziału Psychologii UW, immatrykulowany 01.10.1987 r. na kierunku psychologia. (…) Według informacji Archiwum Tomasz Sakiewicz nie figuruje jako absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego” – wyjaśnia uczelnia, pytana o tytuł jego pracy dyplomowej.

Co ciekawe, Sakiewicz pomówił cenionego fotografa Krzysztofa Hejke o chorobę psychiczną, powołując się przy tym właśnie na fakt, iż z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Za tą wypowiedź na Sakiewicza zapadł wyrok skazujący i szef „Gazety Polskiej” musiał opublikować przeprosiny na łamach „Polityki”.

Źródło: UW / Wirtualne Media

Musisz o tym wiedzieć!