Tusk mocno o Kaczyńskim. „Twórca ohydnego systemu politycznej korupcji”

Lider Platformy Obywatelskiej w mocnych słowach skomentował skandal wiązany z wiceministrem sportu, Łukaszem Mejzą.

– Nie sądziłem, że los dzieci chorych na raka, będzie tak manifestacyjnie lekceważony przez partie rządzącą i jej lidera – powiedział Donald Tusk.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wiecie czemu Mejza wciąż nie został zdymisjonowany? Bo ta sytuacja zupełnie nie brzydzi Jarosława Kaczyńskiego. Takie lekceważenie chorych dzieci dyskwalifikuje rządzących i twórcę tego ohydnego systemu politycznej korupcji, pana Kaczyńskiego – dodał lider opozycji.

– Właśnie ze względu ze ma takie podejście do ludzi i standardów Mejza wciąż jest w rządzie. Jeśli jest użyteczny dla Kaczyńskiego, może być taki jakim jest. Kaczyńskiemu to nie przeszkadza. Nie sądziłem, że los dzieci chorych na raka, będzie tak manifestacyjnie lekceważony przez partie rządzącą i jej lidera – gorzko podsumował Tusk fakt, że Mejza pozostaje ciągle w rządzie.

Ale jak może być inaczej, skoro jego głos jest potrzebny dla utrzymania wątłej parlamentarnej większości Zjednoczonej Prawicy?