Kaczyński szuka większości, TVPiS wdzięczy się do Konfederacji

Problem z Łukaszem Mejzą jest tak poważny, że zdesperowany Kaczyński kazał szukać możliwości współpracy z Konfederacją. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że Terlecki miał składać tej partii propozycję wspólnego rządzenia. Tymczasem TVPiS podbija bębenek publikując kompletnie niewiarygodne informacje o tym, ile to głosów by zdobył PiS wspólnie z Solidarną Polską i Konfederacją.

Informowaliśmy kilka dni temu, że PiS stracił większość w Sejmie. Kryzys związany z Łukaszem Mejzą doprowadził do największego kryzysu w obozie rządzącym. Układ władzy chwieje się w posadach a Kaczyński próbuje wszystkimi metodami utrzymać władzę. Stąd desperacki skok na Konfederację.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednak w interesie Konfederacji jest trzymać się od Kaczyńskiego jak najdalej. Nie ma więc możliwości, żeby to ugrupowanie współpracowało z PiS oficjalnie. Rozmowy mogą więc dotyczyć poszczególnych ustaw lub spraw. Ale czy to się uda? Bardzo wątpliwe.

Terlecki szuka więc innych posłów. Był na łowach w PO i PSL, ale nic nie wskórał – dowiadujemy się z okolic Sejmu.