[Counter-Box id="1"]

Rudery za miliony złotych, ciasne mieszkanka poniżej standardów mieszkaniowych za setki tysięcy złotych. Mieszkania stały się tak drogie, że młodych zwyczajnie nie stać a wiele polskich rodzin gnieździ się w malutkich lokalach i próbuje jakoś przetrwać. Pandemia brutalnie obnażyła problem metraży polskich mieszkań a jednocześnie pokazała jak problematyczne jest to zjawisko.

Reklamy

Młodzi ludzie, pracując za minimalne pensje, musieliby nic nie jeść, nie pić, nie przemieszczać się – nie wydawać ani grosza – a mimo to na marną kawalerkę daleko od miasta płacić 10-20 lat kredytu, z brakiem pewności utrzymania pracy i jej spłaty. Niskie zarobki i wysokie ceny mieszkań to efekt polityki PiS, realizacji pomysłów Kaczyńskiego

A jakie to pomysły? Bardzo wysokie podatki, niszczenie własności prywatnej, niszczenie wolności mediów, żeby ludzie nie wiedzieli o przekrętach władzy, upaństwowienie wszystkiego. Tak już było za komuny, tak było za sanacji. W efekcie mieliśmy biedę, korupcję, kolesiostwo i nepotyzm. Dzisiaj, patrząc na nasz kraj, patrząc na brak perspektyw rozwoju, mamy dokładnie to samo.

Kaczyński zrujnował Polskę, realizował hasło kraj w ruinie i cieszy się, bo ma dzięki temu władzę. Jego wizja okazała się katastrofą dla nas. Jego wygrana to nasza porażka, całego społeczeństwa. Niszczenie przyszłości Polski to m.in. horrendalnie wysokie ceny mieszkań.

Dzisiaj na własne lokum stać jedynie nielicznych a i to na kredyt. Dramat polskiego społeczeństwa wpływ na brak dzieci, brak zawierania małżeństw i powoduje liczne choroby psychiczne. Depresja, obniżony nastrój, stany lękowe – to polska codzienność. Z winy największego politycznego szkodnika naszego kraju – Kaczyńskiego.

Poprzedni artykułEmigracja znowu rośnie. To przez brak perspektyw, ideologizacja kraju, konflikty.
Następny artykułPolacy jeżdżą coraz starszymi samochodami. Polityka PiS chce nas pozbawić aut?