23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSGiertych ściga Ziobrę. Dr Leszek Czarnecki pozywa prokuraturę za oszczerstwa

Giertych ściga Ziobrę. Dr Leszek Czarnecki pozywa prokuraturę za oszczerstwa

Kosztowne bezprawie Ziobry. 

Mecenas Roman Giertych wydał dziś komunikat dotyczący pozwania skarbu państwa za straty swojego klienta dr Leszka Czarneckiego.

Reklamy

Straty zostały spowodowane przez bezprawne działania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, konkretnie komunikatu zawierającego nieprawdziwe informacje, które spowodowały spadki notowań firm należących do dr Czarneckiego.

„Uprzejmie informuję, że w imieniu dr Leszka Czarneckiego składamy (ja oraz mec. Jacek Dubois) pozew przeciwko Skarbowi Państwa (stacio fisci Prokuratura Generalna) za opublikowanie wczoraj komunikatu przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie zawierającego informacje fałszywe.

W komunikacie Prokuratura Regionalna powtarzała, ocenione już jako nieuprawdopodobnione przez Sąd Okręgowy w Warszawie, zarzuty wobec szefa Rady Nadzorczej Getin Noble Bank. Nazywanie dr. Czarneckiego podejrzanym pomimo jasnej treści orzeczenia Sądu Okręgowego, że żadne zarzuty nie zostały postawione, jest skandalem.

Informacje, że 3 grudnia 2021 roku miały być dokonane jakieś czynności też są fałszywe, gdyż o żadnych czynnościach (co jest obligatoryjne) nie zostali powiadomieni ani dr Czarnecki, ani jego pełnomocnicy.

Prokuratura w powyższym komunikacie po raz kolejny skrytykowała Sąd Okręgowy za rzekome utrudnianie postępowania, co stanowi całkowite odwrócenie ról procesowych i próbę uzurpacji władzy prokuratury (czyli rządu) nad sądami.

W wyniku przedmiotowego komunikatu spadł kurs akcji Getin Noble Bank oraz Getin Holding o odpowiednio 8.89% i 9.03% . Kurs zaczął spadać 2 minuty po komunikacie, a cały sektor w tym dniu notował zyski.

W tej sytuacji szkoda powstała w osobistym majątku dr. L. Czarneckiego wyniosła 6 milionów 100 tysięcy złotych i ona będzie przedmiotem pozwu. Roszczenie podmiotów zależnych od dr Czarneckiego, które również w tym dniu poniosły stratę będą dochodzone w ramach innego postępowania.

Po zakończeniu postępowania będziemy wnioskować, aby Skarb Państwa wystąpił z regresem do osób odpowiedzialnych.

Jednocześnie nie wykluczamy w przyszłości złożenia zawiadomienia z art. 183 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi ze względu na podejrzenie dokonywania przez osoby formułujące komunikat manipulacji kursem polegającej na rozsiewaniu fałszywych informacji.

Roman Giertych”

źródło: Facebook

Musisz o tym wiedzieć!