Tusk mocno o PiS: „Pożyteczni idioci Putina”

Lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk nie szczędzi krytyki pod adresem Kaczyńskiego i jego partyjnych stronników, którzy zorganizowali w Warszawie zjazd europejskich sympatyków Putina.

– W książce „Wybór»” rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o „pożytecznych idiotach” Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS – napisał Tusk na Twitterze.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przypomniał przy okazji fragment książki, napisanej wspólnie z Applebaum.

– Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest werbalnie antyrosyjska. Rosję interesuje, aby była jawnie antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty… cokolwiek – byle tylko polaryzowała społeczeństwo. […] działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie – pisał Tusk.

Ale czemu mamy się dziwić? Skoro PiS zdecydował się na konflikt z Unią Europejską i Niemcami, to musi szukać sojuszników. Choćby wśród radykałów, otwarcie sympatyzujących z autokratami.