Waldemar Pawlak: Kaczyńskiemu brakuje myślenia strategicznego.

Ludowcy ostro krytykują Kaczyńskiego za zniszczenie szans rozwojowych dla Polski. Podkreślają, że brak inwestycji w OZE to utrata setek tysięcy miejsc pracy na wsi.

Przez brak postawienia na odnawialne źródła energii jesteśmy skazani na drogi prąd. Brakuje inwestycji w OZE, kiedy w innych państwach daje się możliwość obywatelom sprzedawania energii. Prezesowi Kaczyńskiemu brakuje myślenia strategicznego – powiedział Waldemar Pawlak w radiu Tok FM.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy już kilka lat temu przedstawili kompleksowy projekt rozwoju odnawialnych źródeł energii. Zawierał on m.in. propozycję wykorzystania nieużytków na wsi oraz budowy sieci biogazowni. Realizacja tych projektów doprowadziłaby do wzrostu ilości miejsc pracy na wsi oraz rozwoju polskiej energetyki. Polska mogłaby się stać nawet eksporterem prądu i na tym zarabiać.