Nowy wał PiS zniszczy samorządy. Celem jest odebranie władzy lokalnej

Tak zwany Polski Ład to nie tylko podwyżka podatków. To także uderzenie w samorządy, którym rząd chce odebrać część pieniędzy i kompetencji. Mają być biedne, pozbawione realnych możliwości działania i osłabione. Pomysł Kaczyńskiego to centralizacja, władza ma być skupiona w jednym ręku w Warszawie. Co to oznacza dla mieszkańców?

Tak zwany Polski Ład zatrzyma rozwój miejscowości i miasteczek. Nie będzie dużych inwestycji, nie będzie projektów dla społeczeństwa. Ich ilość zostanie ograniczona bardzo mocno, z urzędów będą zwalniani ludzie. Wszystko z powodu braku pieniędzy. Czeka nas bieda i kryzys.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pomysł Kaczyńskiego związany jest z faktem, że w samorządach PiS nie ma władzy, jest w opozycji. Ludzie doskonale wiedzą jak kończą się rządy szaleńców i w większości miast w Polsce rządzą albo lokalne koalicje albo koalicje większych ugrupowań. To jest solą w oku człowieka z Nowogrodzkiej. Chciałby im tą władzę zabrać.

Nowy wał PiS to także uderzenie w pieniądze z Unii Europejskiej, a więc kolejny obszar, z którego do tej pory korzystały samorządy. Teraz już tak łatwo nie będzie. Pieniądze miały trafiać Polski za przestrzeganie prawa, ale Unia nie chce ich dawać Kaczyńskiemu.

Nowy wał PiS zniszczy samorządy jak jeszcze nikt do tej pory. Utrzymując pozory samorządności odbiera się pieniądze, czyli odbiera władzę lokalną. Decyzje o chodniku, pompie, kolektorze ściekowym czy nowych lampach ma podejmować wyznaczony kacyk Kaczyńskiego. By żyło się lepiej – im.

PiS realizuje hasło Polska w ruinie.