Zgorzelski ostro: Przez PiS sytuacja geopolityczna zmienia się na niekorzyść Polski

Ludowcy ostrzegają, że działania PiS prowadzą wprost do osłabienia bezpieczeństwa naszego kraju.

Sytuacja geopolityczna zmienia się na niekorzyść Polski. Słabnie współpraca z naszym największym sojusznikiem. Rośnie presja i liczba prowokacji z drugiej strony. Być może należy odnowić koncepcję wspólnej obrony w Europie – powiedział Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, w jednym z programów telewizyjnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To ważne słowa, zwłaszcza w kontekście groźby inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Widząc słabość reakcji amerykańskiej ws. Ukrainy Putin będzie pozwalać sobie na więcej. Już dziś to robi, bo nasz sąsiad nie należy do NATO i nie uruchomi art. 5. Sankcje dotykają gospodarkę Rosji, ale wciąż pozostaje potęgą militarną – ostrzega Zgorzelski.

Strzeżmy naszej obecności w Unii Europejskiej i NATO. To wydarzenie cywilizacyjne dla naszego kraju. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które nie pamięta wojny. Wszyscy chcemy, by tak pozostało – dodał Piotr Zgorzelski.