To już pewne?! PiS nie dostanie unijnych pieniędzy???

Thierry Breton, unijny komisarz ds. obrony i jednolitego rynku przekonuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie otrzyma w tym roku pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

– Nie widzę już takiej możliwości. Ale też prowadzimy intensywne negocjacje z Polską, aby możliwie szybko uruchomić te środki – powiedział Breton w rozmowie z portalem rp.pl.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Urzędnicy z Brukseli ciągle domagają się od naszego rządu, by ten szanował „niezależność wymiaru sprawiedliwości”. Chcą także przywrócenia do orzekania sędziów, których odsunięto z powodów politycznych.

Breton zauważył także, że rząd próbuje wymigać się z respektowania prawa Wspólnoty. Tymczasem taki obowiązek Polska przyjęła na siebie w 2003 r., wraz z sukcesem referendum dotyczącego przystąpienia do UE.

– Już wtedy były zaś zobowiązania wynikające z traktatów, one się nie zmieniły. Miały na celu ochronę praw każdego z nas – przypomina Berton.

Gdyby tylko władze PiS chciały o tym pamiętać!