Europosłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że Polska nie otrzyma 22 mld zł pochodzących z europejskiego Funduszu Odbudowy.

– Te pieniądze w ostatnim tygodniu leżały na stole, można je było wziąć pod trzema warunkami: przedstawienie ustawy o rozwiązaniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, przywrócenie do pracy represjonowanych sędziów oraz zapewnienie samorządom wglądu w realizację KPO w ramach komitetu monitorującego. Rząd PiS nie wykonał żadnego z tych warunków, ba, widać wręcz usztywnienie stanowiska polskiej strony – relacjonuje Andrzej Halicki.

Reklamy

Przy czym Komisja Europejska i tak poszła na kompromis i nie naciskała na samo rozwiązanie Izby Dyscyplinarnej. Brukselskich urzędników zadowoliłaby już sam projekt ustawy przesłany do Sejmu.

PiS niestety tego nie zrobił. W zamian premier Morawiecki miał wysłać SMS z prośbą o pomoc do jednego z urzędników Komisji. Podpisał go w znamienny sposób: „Ostatni Europejczyk w tym rządzie”.

No cóż, Morawiecki ma wszelkie powody do desperacji. Rząd mu się sypie, władza wymyka z rąk, a teraz jeszcze unijne pieniądze zostały zablokowane. Gdzie nie spojrzy, tam widać katastrofę.

Poprzedni artykułPiS przegrywa z inflacją. „Ceny jedzenia wzrosły o połowę. O POŁOWĘ!”.
Następny artykułKres władzy PiS już blisko. W sondażach opozycja zdobywa wyraźną przewagę!