Mateusz Morawiecki chce chyba kolejnego wyroku za nielegalne prawo. Tym razem rozporządzenie rządowe zamyka dyskoteki do końca stycznia 2022 roku. PiS wprowadza to pomimo wielu wyroków, które uznały rządowe rozporządzenia za nielegalne i uchylały kary nałożone na właścicieli restauracji i lokali rozrywkowych.

Głupota PiS nie zna granic. Zamknięcie dyskotek rozporządzeniem nie ma właściwych podstaw prawnych i zapewne będzie skutecznie kwestionowane przed sądami. Obniża się też zaufanie Polaków do państwa i do prawa, wystawiając cały rząd na pośmiewisko.

Reklamy

Zaznaczmy przy tym, że nikt nie kwestionuje potrzeby walki z pandemią koronawirusa – ale partacze z PiS nie potrafią nawet właściwie skonstruować przepisów w formie ustawy i konstruują nielegalne rozporządzenia, które mogą być podważane a osobom podpisującym takie rozporządzenia grozi odpowiedzialność karna z tytułu przekroczenia uprawnień.

Mateusz Morawiecki naraża się po raz kolejny na trzy lata więzienia! I co, znowu będziecie wysyłać bandytów w mundurach na ludzi?

Ministerstwo Zdrowia już się wystraszyło reakcji ludzi i zapowiada, że “na Sylwestra pojawi się możliwość “świętowania” w reżimie sanitarnym do 100 osób z limitami. Ten zapis pojawi się w kolejnej nowelizacji rozporządzenia” – to kolejna kompromitacja urzędników. Wiedzą, że wymyślili coś głupiego i teraz na gwałt zmieniają rozporządzenie. Ale dlaczego? Wirus ma wolne w Sylwestra czy jest jakiś inny powód?

Urzędnicy zapomnieli też, że firmy organizują zabawy sylwestrowe a takie ograniczenia jak wpisano do rozporządzenia uniemożliwiają sprzedaż biletów i w zasadzie powodują, że nie będzie można się bawić. Głupota PiS nie zna granic!

Poprzedni artykułZgorzelski zarzuca PiS nieudolność i brak odpowiedzialności: do dziś z powodu pandemii zmarło 88 tys. Polaków!
Następny artykułŻałosne jęki Morawieckiego do Unii Europejskiej: dajcie, dajcie, dajcie