Sawicki ostro krytykuje PiS: Kaczyński akceptuje działaczy PZPR w swoim środowisku

Marek Sawicki, poseł ludowców, bardzo ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Zarzucił mu, że on prowadzi fałszywą dekomunizację, tolerując w środowisku PiS wielu członków PZPR. Przypomniał, że Kaczyński mianował do TK Przyłębskiej prokuratura stanu wojennego i obrońcę pedofila, Stanisława Piotrowicza.

Wiele słyszymy o dekomunizacji i rozliczeniu odpowiedzialnych za stan wojenny, głównie z ust polityków partii rządzącej. Nie przeszkadza to im jednak akceptować prokuratorów stanu wojennego i działaczy PZPR w środowisku prezesa Kaczyńskiego – powiedział Marek Sawicki. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy mówią o prawdziwej dekomunizacji, która oparta będzie na jasnych kryteriach, bez ukrywania teczek po różnych IPNach. Poruszają też kwestię otwartości rejestrów i odtajnienia wszystkich materiałów komunistycznej bezpieki, w tym ukrywanych materiałów o Kaczyńskim.

źródło: Twitter