Klimat w rządzie Mateusza Morawieckiego jest już coraz gorszy. Urzędujący ministrowie uciekają się nawet do swoistego szantażu, byleby tylko postawić na swoim.

Najnowsza awantura dotyczy projektu ustawy dotyczącego weryfikacji szczepień przez pracodawców. Wzbudził on protest polityków Solidarnej Polski.

Reklamy

– Jest taka inicjatywa poselska, aby wdrożyć takie rozwiązanie. Ja sam również się za nią opowiadam. Aczkolwiek tutaj nie chcemy stosować dyscypliny głosowania, tylko jeśli po stronie partii opozycyjnych pojawiają się takie głosy, to sprawdzimy, czy jest tam wola do realizacji projektów o charakterze dopuszczalności sprawdzania przez przedsiębiorcę „paszportów covidowych” – mówił Morawiecki.

W reakcji na ten projekt Solidarna Polska (kierowana przez Zbigniewa Ziobrę) zagroziła Morawieckiemu, że jeśli Sejm przyjmie taką ustawę, to SP nie poprze rządu podczas głosowania dotyczącego… budżetu na 2022 r. A to oznaczałoby upadek rządu i wcześniejsze wybory.

Poprzedni artykułSkończyło się rumakowanie PiS? Komisja Europejska uważa, że istnieje zagrożenie dla praworządności w Polsce
Następny artykuł„To jest szansa na wygranie z PiS”. Leszek Miller pokazuje szanse opozycji