PiS chce za wszelką cenę zniszczyć TVN, który pozostaje ostatnią niezależną dużą telewizją w Polsce. Dzisiaj w Sejmie doszło do przyjęcia ustawy, która w praktyce likwiduje stacje.

W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media. To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki – czytamy w oświadczeniu zarządu TVN.

“TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje Lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami” – dodaje zarząd TVN.

Reklamy

Andrzej Duda podpisze ustawę. Jeśli skieruje ją do TK Przyłębskiej, ośmieszy się, bo nikt nie wierzy w jakąkolwiek niezależność trybunału kucharki Kaczyńskiego.

PiS po raz kolejny niszczy podstawy bezpieczeństwa Polski – oceniają eksperci. To poważne uderzenie w relacje naszego kraju z USA – dodają. LEX TVN jest za to na rękę i TVP i Polsatowi.

“Stany Zjednoczone są skrajnie rozczarowane dzisiejszym przyjęciem ustawy medialnej przez Sejm RP. Oczekujemy, że Prezydent Duda będzie działać zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, aby wykorzystać swoje przywództwo do ochrony wolności słowa i działalności gospodarczej” – napisał Bix Aliu, chargé d’affaires USA w Polsce. Tłumacząc z dyplomatycznego na polski: PiS rozpoczął wojnę z USA.

Poprzedni artykułBłaszczak się ośmiesza. Szuka odpowiedzialnego za wojsko, bo uciekł mu żołnierz
Następny artykułPolacy do Błaszczaka: tylko twoja dymisja może zmazać plamę na honorze polskiej armii