Dzisiejsza akcja obrony wolnych mediów doczekała się reakcji pisowskich trolli. Zaatakowali oni, bardzo zresztą nieudolnie, hashtag Wolne Media. Próbują tam wrzucać swoje treści, jednak w starciu z dziesiątkami tysięcy Polaków broniących Ojczyzny przed dyktaturą Kaczyńskiego nie mają szans.

Kto obsługuje konta trolli? Są one obsługiwane m.in. przez młodzieżówkę, ale również wynajęte agencji i osoby, którym płaci się za wpisy atakujące opozycję oraz poszczególnych  polityków. Posługują się przy tym standardowym i przewidywalnym zestawem pojęć: zdrajcy, antypolskie, oszuści. Jakie to przewidywalne, prawda? Te prymitywne trolle nawet nie potrafią wykreować nic od siebie, powielają tylko głupi przekaz Nowogrodzkiej.

Reklamy

Do grona prymitywnych ataków na Wolne Media dołączyli też członkowie PiS, w tym dyrektor biura poselskiego wiceministra Jacka Osucha, Michał Zasucha. Posługuje się przy tym obrzydliwym segregacyjnym językiem, wykluczającym jakiekolwiek dyskusje: https://twitter.com/MichalZasucha/status/1472584580012072964?s=20

Pisowskie trolle mają jednak ogromny problem: masowość sprzeciwu wobec prób wprowadzania w Polsce dyktatury jest nie do zatrzymania. Pod petycją w obronie TVN podpisało się już blisko 700 tysięcy osób a to dopiero początek. Polaków, którzy chcą żyć w demokratycznym państwie, w którym funkcjonują prawdziwie wolne media, niezależne od Kaczyńskiego, jest dużo więcej niż oszołomów, którzy boją się krytyki.

Kaczyński chciałby zakazać jakiejkolwiek działalności wolnych mediów, bo obnażają jego głupotę, kłamstwa i hipokryzję. Żaden dyktator nie chce niezależnych mediów. Ustawa niszcząca TVN zbudowana jest bardzo podobnie jak prawo zakazujące wolnych mediów w Rosji – zwracają uwagę komentatorzy.

Jednak PiS się przeliczył. Sprzeciw społeczny wobec prób zaprowadzenia dyktatury jest ogromny. Żadna władza nie ma mandatu do niszczenia wolnych mediów.

Za zniszczony program trzeci 8 gwiazdek do was leci Za niszczone wolne media 8 gwiazdek dla was śpiewa – napisał jeden z internautów.

Wolne media to sól demokracji, prawo do prawdy i rzetelnej informacji. To również prawo do dyskusji i wymiany różnych poglądów oraz przekonań. PiS chce, aby wszyscy Polacy słyszeli jeden przekaz i myśleli tak jak oni. Podpisz apel, ja już to zrobiłem – apeluje Waldemar Sługocki. Strona petycji to apel.tvn.pl.

Poprzedni artykułTłumy w Krakowie na wiecu w obronie wolnych mediów. Kosiniak-Kamysz: siła jest w nas!
Następny artykułSłużby w państwie PiS. Funkcjonariusze CBŚ i ABW korzystali z usług transwestyty-prostytutki