Byli polscy dyplomaci, skupieni w Konferencji Ambasadorów RP nie mają złudzeń, że wprowadzone właśnie przez Sejm Lex TVN w dramatyczny sposób ogranicza wolność słowa w Polsce. Pokazuje także, jak bardzo nasz kraj pod rządami PiS oddala się od standardów demokratycznego Zachodu.

– Zawłaszczanie mediów i atak na TVN to, po dewastacji systemu prawnego, kolejny krok w oddalaniu Polski od świata zachodniej demokracji, do którego chciała dołączyć Polskę „Solidarność” – twierdzą polscy dyplomaci.

Reklamy

– W trybie nagłym przegłosowano w Sejmie ustawę, której jedynym celem jest wyeliminowanie niezależnej stacji TVN z polskiego rynku. To najbardziej jaskrawy przykład dążenia do ograniczenia pluralizmu mediów i wolności wypowiedzi przez PiS – przekonują w opublikowanym właśnie oświadczeniu.

– Zawłaszczanie mediów i atak na TVN to, po dewastacji systemu prawnego, kolejny krok w oddalaniu Polski od świata zachodniej demokracji, do którego chciała dołączyć Polskę „Solidarność”. Po czterdziestu latach […] znów mamy rząd, który okłamuje społeczeństwo, łamie konstytucję i nie jest wiarygodnym partnerem dla demokratycznych państw i ich społeczeństw. Efektem działań obecnego rządu, wiodących do budowy państwa autorytarnego, będzie cofnięcie nas do punktu, z którego 30 lat temu rozpoczynaliśmy tworzenie niepodległego państwa – w dramatyczny sposób kończą swoje oświadczenie.

Tylko kogo w PiS może to zainteresować? Liczy się wola Prezesa i basta!

Poprzedni artykułWalka buldogów pod dywanem w PiS. Duda podpisze Lex TVN w zamian za… głowę Jacka Kurskiego?
Następny artykułKuriozalna opinia Czarnka. Atakuje TVN za… „antypolskość”