Nowogrodzka wydała rozkaz, Duda realizuje?

Wirtualna Polska informuje, że Andrzej Duda stchórzy i nie podpisze ustawy LexTVN, tylko wyślę ją do Trybunału Kucharki Przyłębskiej, która ma zakwestionować mały fragment ustawy – przepisy, które wprowadziła Konfederacja w swojej poprawce. Prezydent okazał się po raz kolejny niegodny sprawowanego urzędu. Kompletnie go nie interesują wolne i niezależne media a interes partyjny. I prawdopodobnie taki scenariusz napisano rękoma Kaczyńskiego.

Reklamy

W całej sprawie przezabawny jest jeszcze nieudolny spin doradców prezydenckich, którzy twierdzą, że za taką “decyzją” Dudy stoi… Donald Tusk. Jest to tak głupie, że ciężko uwierzyć, iż coś takiego wymyślili ludzie, którzy zajmują się polityką. Ale najwyraźniej w Polsce głupota jest po prostu cechą polityków obozu władzy. Próbna wmanewrowania Tuska w sytuację z LexTVN pokazuje jak zdesperowani są ludzie Kaczyńskiego.

Prezes PiS zrobił kolejny krok w stronę pełnej dyktatury. Duda mu się nie sprzeciwi, to oczywiste dla każdego, kto poważnie zajmuje się polityką. Prezydent jest na tej szachownicy tylko pionkiem. Atakowanie Tuska pokazuje jak słabą figurą jest Andrzej Duda.

Jeśli na decyzje prezydenta realnie miałby wpływ przewodniczący jednej z partii opozycyjnych, oznaczałoby to, ze pozycja prezydenta jest jeszcze gorsza niż domyślamy się dzisiaj.

I tylko szkoda, że Polska ma tak nieudolnego prezydenta.

Poprzedni artykułKim są pracownicy TVP? Przełomowy wyrok ws. CBA i Cezarego Gmyza [AKTA]
Następny artykułSikorski mocno o Macierewiczu: “świr, nieudacznik czy agent?”