Ekspert TVP w aktach SB. Jak się tłumaczy Marek Król?

Źródło: IPN

Towarzysz sekretarz.

Dziennikarz Marek Król, związany z mediami braci Karnowskich został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako Tajny Współpracownik „Adam” – wynika z dokumentów IPN.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Pozyskany 26 czerwca 1984 roku na zasadach dobrowolności. (…) Współpraca dobra. Wyeliminowany 1 sierpnia 1989 roku z powodu wybrania na posła do sejmu PRL – czytamy w zapisie bezpieki z 29 sierpnia 1989 roku.

Źródło: IPN

Zanim trafił do braci Karnowskich Król był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

– Stanowczo zaprzeczam, aby moje relacje ze Służbą Bezpieczeństwa miały charakter tajnej współpracy. Spotkania odbywały się w siedzibie „Wprost”, a ja – będąc wówczas zastępcą redaktora naczelnego – zostałem do nich „oddelegowany” jako przedstawiciel redakcji. W tamtych czasach taka praktyka była czymś normalnym i powszechnie akceptowanym – tłumaczył fakt swojego zarejestrowania przez SB Król na łamach „Wprost”.

Źródło: IPN / Wprost