Były prezydent niezwykle dobitnie skrytykował efekt kilku lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jego słowa wyraźnie pokazują katastrofę, jaka stała się naszym udziałem.

Reklamy

Ostatnio słyszałem polityka obozu władzy, który z dumą ogłosił, że 90 proc. emerytów nie będzie płaciło podatków, bo nie zarabia 2,5 tys. zł. No to oznacza, że mamy w Polsce wielką biedę. Bo to nie są emerytury, to są bieda-emerytury – zauważa.

Zdaniem Kwaśniewskiego szumnie zapowiadana przez PiS waloryzacja rent i emerytów nie poprawi trudnej sytuacji materialnej wielu seniorów.

Tak samo krytycznie Aleksander Kwaśniewski ocenia efekt „walki” rządu z epidemią koronawirusa.

– Rząd nawet tę straszną pandemię upolitycznił. Dominuje głos pijarowców i polityków, a nie ekspertów, lekarzy i epidemiologów. Rządzi polityka, a nie twarde, naukowe fakty. Zamiast trzymać się żelaznych zasad, miotamy się od ściany do ściany. Zaczynamy od zamykania lasów przy marginalnej liczbie zakażeń, kończymy na całkowicie swobodnym podejściu w tragicznym momencie IV fali. Okazywanie certyfikatów covidowych w miejscach publicznych powinno być absolutnym obowiązkiem. Minimum. Uważam, że powinien zostać wprowadzony powszechny obowiązek szczepień. W imię odpowiedzialności za państwo – przekonuje Kwaśniewski.

Tyle tylko, że rząd boi się antyszczepionkowców, którzy stanowią żelazny elektorat Zjednoczonej Prawicy. – PiS bada wszystko z socjologiczną wręcz obsesją. I widocznie tak im to z badań wychodzi: nie narażać się antyszczepionkowcom – dodaje.

Poprzedni artykułPiS idzie na wojnę z Ameryką?! „W Polsce ambasadorzy amerykańscy zachowują się niesłychanie brutalnie”
Następny artykułNajdroższe święta w historii Polaków. Ceny wystrzeliły w kosmos