W rozmowie z portalem Onet.pl Leszek Miller mówił o forsowanym przez PiS niechlubnym Lex TVN. I konsekwencjach, jakie przyniesie ta ustawa, wymierzona w istocie w wolne media w Polsce. Przy okazji gorzkie słowa padły pod adresem Andrzeja Dudy.

– Andrzej Duda nie jest samodzielny, ma swojego zwierzchnika, choć mógłby spróbować urwać się spod tej kurateli, ale widocznie przyzwyczaił się, że ma zwierzchnika z batem, który go czasem tym batem chlaśnie – mówił Miller.

Reklamy

– Zawetowanie przekracza granicę wyobraźni prezydenta, chyba że Amerykanie zachowaliby się w sposób brutalny. Powinni ogłosić sankcje wobec Polski, np. listę polityków, którzy nie mogą przyjeżdżać do USA. Wydaje mi się, że gdyby powiedzieli, iż 30, 40, 50 polityków PiS ma szlaban na wjazd do Stanów Zjednoczonych, to by to podziałało – dodał były premier.

– Prezydent powinien zostać o tym poinformowany, niekoniecznie publicznie, że jeżeli zawetuje tę ustawę, to może liczyć, że zostanie przyjęty w Białym Domu, A jeśli podpisze ustawę, to on i wielu jego kolegów może pożegnać się z perspektywą takiej wizyty i jakimkolwiek awansem w strukturach, na które Amerykanie mają wpływ – przekonywał Miller.

Poprzedni artykułPiS szoruje po dnie. Taki upadek musi boleć!
Następny artykułZnany ekonomista: Polityka powinna opierać się na wiedzy, a nie na zaklinaniu rzeczywistości