“Szlacheckie Gniazdo – Restauracja Bartłomiej Obajtek” to noclegi, restauracja, ośrodek szkoleniowo-konferencyjny oraz sala weselna. Biznes Obajtka znajduje się w gminie Choczewo w bliskiej odległości do Morza Bałtyckiego, w sąsiedztwie lasu i jeziora Kopalińskiego, niedaleko miejsca gdzie powstanie elektrownia atomowa. Decyzję ogłoszono dzisiaj.

Zupełnym przypadkiem wybrano nadmorską gminę Choczewo. Oznacza to, że wartość nieruchomości na tym terenie gwałtownie wzrośnie. Ceny działek pójdą mocno w górę a wartość nieruchomości zostanie zwielokrotniona.

Reklamy

Budynek Szlacheckiego gniazda ma powierzchnię 350 m kw. i znajduje się na działce o powierzchni 3000 m kw. Na terenie posiadłości jest też osiem luksusowych domów oraz amfiteatr służący jako miejsce do udzielania ślubów, oraz imprez tanecznych, grill, bar letni i fontanna.

Bartłomiej Obajtek to brat obrotnego Daniela Obajtka, prezesa Orlenu. Czy lokalizacja elektrowni atomowej w pobliżu jego nieruchomości była przypadkiem? W Polsce niewiele rzeczy dzieje się przypadkowo i sprawę warto zbadać bliżej.

Dziennikarze powinni dotrzeć do kulisów decyzji. Czy na pewno były tylko merytoryczne?

źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułSkwieciński atakuje TVN. Współpracował z Gazetą Polską i tygodnikiem Karnowskich
Następny artykułUE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce za naruszenia prawa przez TK Przyłębskiej