Trwa skoordynowany atak na TVN. Jeden z artykułów krytycznych wobec stacji napisał Piotr Skwieciński, postać szerzej publice nieznana, ale warta przybliżenia z jednego powodu: był współpracownikiem zarówno Gazety Polskiej Sakiewicza jak i tygodnika W Sieci Karnowskich. W ten sposób można łatwiej zrozumieć skąd brutalny atak na wolne media.

Skwieciński ma też w swoim życiorysie długi pobyt w Moskwie, jako korespondent Rzeczpospolitej. Skąd te rosyjskie zainteresowania? Najwyraźniej musi coś w tym być bo Gliński powołał go w 2020 roku do Rady Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Pojednania. Na stronie rady przedstawiamy jest jako dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie.

Reklamy

Skwieciński zaatakował TVN za rzekome powody zwolnienia jednego z prezenterów. Miała to być – rzekomo – niechęć do atakowania PO. Ten czysto polityczny zarzut wpisuje się w pisowską narrację o stacji.

Tymczasem Amerykanie zapowiadają zdecydowane działania w stosunku do Kaczyńskiego. Czas tolerancji wobec dyktatora z Żoliborza najwyraźniej się kończy.

Poprzedni artykułAfera Pegasusa: Prestiżowy amerykański dziennik donosi o inwigilacji opozycji w Polsce przez PiS
Następny artykułLokalizacja elektrowni atomowej w okolicy posiadłości Obajtka!