Święta, świętami ale Jarosław Kaczyński nie zamierza odpuszczać Niemcom. Na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” rzuca na nich gromy. No niemalże jak Władysław Gomułka za swoich najlepszych lat.

– To określenie – IV Rzesza Niemiecka – nie jest niczym nagannym, nie chodzi przecież o III Rzeszę, ale o nawiązanie do pierwszej. Sądzę, iż dość dobrze oddaje kierunek tych zmian – przekonuje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Reklamy

Przypomniał w ten sposób swoje niesławne słowa o tym, że Niemcy budują IV Rzeszę i chcą dzięki niej zawładnąć Europą. Ma się temu jednak przeciwstawić Polska. I oczywiście zwyciężyć.

– Zostaliśmy postawieni wobec fundamentalnego wyboru sprowadzającego się w istocie do odpowiedzi na zupełnie podstawowe pytanie: czy chcemy być nadal państwem suwerennym, czy też godzimy się, by nasza suwerenność została potraktowana jak kilkudziesięcioletni incydent w historii naszego kontynentu? Dla nas wybór jest jednoznaczny. Polska jest i będzie suwerennym, niepodległym państwem samodzielnie decydującym o swojej polityce – peroruje Kaczyński.

W słowach Kaczyńskiego zabrakło nam tylko napiętnowania rewizjonistów i będących na usługach “wiadomych ośrodków” no i oczywiście CIA. Ale i tak towarzysz Wiesław może być dumny. Jego myśl nadal żyje!

 

Poprzedni artykułŻyczenia od Donalda Tuska. Złożył wymowną obietnicę
Następny artykułMocne słowa o podsłuchiwaniu opozycji przez służby PiS: „To podważa wynik wyborczy”